pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 19667

O chorobie Filipka Cholewy w głównym wydaniu Faktów TVN

W poniedziałek o Filipku Cholewie oraz o kilkorgu innych dzieciach zmagających się z SMA, usłyszała cała Polska. Materiał o ich zmaganiach z ciężką chorobą pojawił się w głównym wydaniu Faktów TVN.

O chorobie Filipka Cholewy w głównym wydaniu faktów - 26.07.2021 · fot. TVN


Zapis programu informacyjnego wyemitowanego 26 lipca o godzinie 19.00 obejrzymy na stronie głównej Faktów telewizji TVN - kliknij, aby przejść do witryny.

Oprócz mamy Filipka i jego cioci dramatyczny apel o wsparcie zbiórki na lek ostatniej nadziei skierowali do telewidzów także rodzice innych dzieci z SMA - Jasia Kozuba i Amelki Gmyrek. Drogi lek, na który zbierane są pieniądze - Zolgensma ma szansę m.in. poprawić wydolność oddechową małych pacjentów.

- Już dziś o 19.00 zostanie wyemitowany materiał. Bez przygotowań, bez reżyserii, totalnie spontaniczne nagranie. Byliśmy zaskoczeni rano, czytając pytanie, czy zgadzamy się na nagranie. Odpowiedź była tylko jedna. Oczywiście nagrywamy. Zaskoczona, zestresowana nie spodziewałam się takiego pytania, ale mam nadzieję, że to pomoże nagłośnić zbiórkę naszego syna - komentowała mama Filipka, pani Weronika tuż przed emisją.

Udział w popularnym serwisie informacyjnym to duża szansa dla Filipa Cholewy. Przypomnijmy, że dzięki reportażowi dla Uwagi w telewizji TVN udało się dokończyć zbiórkę Maciusia Cieślika z Jankowic, który cierpi na tę samą chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. 28 grudnia 2020 roku, niespełna pół godziny po telewizyjnej premierze programu pasek na zbiórce Maciusia cały się zazielenił. Udało się zebrać 9,5 miliona złotych na terapię genową. Filipek ma do uzbierania o wiele więcej niż Maciuś w momencie emisji Uwagi. Przed ukazaniem się materiału w Faktach na koncie Filipa brakowało jeszcze ponad 4 mln 469 tysięcy złotych. Wpłaty bez przerwy są realizowane. Poruszenie tematu zbiórki w ogólnopolskiej telewizji dało szansę na przyspieszenie zbiórki na najdroższy lek świata.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.