pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • 29 lipca 2021
  • wyświetleń: 5466

Zagrają na Żubrowisku. Zmiany wśród finalistów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Poznaliśmy zespoły, które wystąpią podczas Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Jury przesłuchało nagrania 27 zespołów z różnych części Polski i spośród nich wybrało 7 finalistów. Z powodów niezależnych od organizatora nastąpiły jednak zmiany. Grupy, które nie mogą uczestniczyć w przeglądach, zostaną zastąpione przez 2 zespoły z listy rezerwowej. Snow, Meteroids, Lab, Misscore, VHS, MIcHAeL i Loża Masorza - to składy, które zagrają podczas sierpniowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" już 14 sierpnia w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Finaliści Przeglądu "Żubrowisko" 2021 · fot. materiały prasowe zespołów, Krzysztof Papuga, Martha Wieczorek


Na "żubrowiskowej" scenie podczas przeglądu zagra zespół Snow. To grupa czterech przyjaciół, którzy wspólne dźwięki tworzą od 2018 roku. Wcześniej grali w różnych składach. Zaprezentują się w klasycznym brzmieniu rocka z dawką alternatywy. Wystąpi także Meteroids z Zielonej Góry. Zespół powstał na przełomie roku 2017/2018. Założyło go pięciu młodych i energicznych chłopaków. Gatunek muzyczny, w którym tworzą autorskie utwory to hard rock oraz metal.

Zespół Lab z Sosnowca to kolejny z finalistów. Został założony w styczniu 2020 roku. Członkowie zespołu poprzez muzykę komentują aktualne wydarzenia, które dzieją się na ulicach miast. Podczas przeglądu zaprezentuje się także zespół Misscore z Prudnika oraz VHS z Warszawy. Pierwszy z nich w aktualnym składzie gra od 2020 roku, jednak zespół założony został 10 lat wcześniej. W nowym, pięcioosobowym składzie tworzy muzykę z pogranicza rocka, metalu i elektroniki. Twórczość zespołu VHS z Warszawy charakteryzuje uniwersalność i przebojowość oparta na młodzieńczej, muzycznej intuicji. - WHS to kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym, co nowe i świeże - piszą o sobie członkowie zespołu.

Zespoły Orgin Of Escape z Żor oraz Batna z Pszowa, które pierwotnie znalazły się w gronie tegorocznych finalistów zrezygnowały z udziału w przeglądzie. Zamiast nich wystąpią kandydaci z listy rezerwowej: MIcHAeL i Loża Masorza. - Do ostrej perfekcji doprowadzamy naszą sztukę i gramy najlepiej jak możemy - piszą o sobie członkowie MIcHAeLa. Zespół Loża Masorza gra alternatywny hip-hop i rocka. Stara się łączyć różne elementy muzyczne m.in. chórki, skrecze, solówki, zwrotki i rymy.

Zespoły powalczą o nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości 3000 zł oraz nagrodę burmistrza Pszczyny w wysokości 2000 zł. Laureaci I i II miejsca zagrają także we wrześniowym finale przed gwiazdą "Żubrowiska" - zespołem Hunter! Tego wieczoru wystąpi także zespół Hard Rockets. Imprezę zaplanowano na 11 września.

Program finału Żubrowiska 11 września16.00 - otwarcie bram
16.30 - laureat nagrody burmistrza Pszczyny
17.30 - laureat nagrody starosty pszczyńskiego
18.30 - Hard Rockets
20.00 - Hunter

Wejściówka: od 25 zł

Bilety:
25 zł od 1.08. do 3.09.
35 zł od 4.09. i w dniu koncertu

Bilety dostępne na www.pckul.pl.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Patronat medialny: portal pless.pl

żubrowisko 2021

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj