pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2653

Powiat Pszczyński pomoże pogorzelcom z Nowej Białej

10 tysięcy złotych pomocy finansowej przekaże Powiat Pszczyński Gminie Nowy Targ z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców miejscowości Nowa Biała.

nowa biała
fot. PSP Nowy Targ


Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu
na 2021 rok. Na wniosek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego uchwałę w tej sprawie poparła Rada Powiatu Pszczyńskiego. Uchwałę podjęto jednogłośnie.

Powiat Pszczyński wesprze działania związane z naprawą powstałych szkód. - To nasza solidarna reakcja wobec nieszczęścia, które zdarzyło się w Nowej Białej. Choć w taki symboliczny sposób chcemy pomóc tej gminie i poszkodowanym mieszkańcom, zachęcając jednocześnie inne samorządy do podobnych działań - mówiła Barbara Bandoła starosta pszczyński, podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Przypomnijmy, 19 czerwca w miejscowości Nowa Biała w Gminie Nowy Targ w wyniku pożaru spłonęło 25 budynków mieszkalnych oraz 50 budynków gospodarczych i inwentarskich. 109 osób z 27 rodzin zostało poszkodowanych, w tym 27 dzieci w różnym wieku. Poszkodowani mieszkańcy Nowej Białej stracili niejednokrotnie dorobek życia. W wyniku pożaru ucierpiały również zwierzęta gospodarskie, spłonęły płody rolne oraz maszyny rolnicze.

Powiat Pszczyński wcześniej pomagał Powiatowi Tucholskiemu po trąbie powietrznej, która spustoszyła okolicę oraz Powiatowi Przemyskiemu w usunięciu zniszczeń powstałych w wyniku nawałnicy.

ab / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.