Gorące tematy

• 21 maja 2018
  • wyświetleń: 4382

Siatkarki UKS Pszczyna zagrają o Mistrzostwo Polski

W miniony weekend (19-20.05) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mikołowie rozegrane zostały finały wojewódzkie w ramach rozgrywek Kinder+Sport.

Kinder2018
Siatkarki z Pszczyny zagrają o Mistrzostwo Polski.

Rywalizacja w Turnieju Finałowym rozpoczęła się od zmagań w grupach. Zawodniczki UKS Centrum walczyły w grupie "A", w której odniosły dwa zwycięstwa i porażkę. Na początek pokonały (2:0) zespoły z Dębowca i Bytomia, a w trzecim spotkaniu musiały uznać wyższość zawodniczek z Zawiercia.

Po zmaganiach w grupach, przyszedł czas na półfinał, do którego nasze zawodniczki awansowały z drugiego miejsca i żeby zagrać w finale musiały pokonać zwycięzcę grupy "B". Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszych zawodniczek 2:0 (15:9, 15:8) i awansem do finału. W finale po raz drugi przyszło nam się mierzyć z zespołem z Zawiercia i podobnie jak w pierwszym spotkaniu, górą były zawodniczki z MKS-u.

Ostatecznie zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły drugie miejsce w Turnieju Finałowym rozgrywek Kinder+Sport w kategorii "trójek" i zapewniły sobie awans do finałów Mistrzostw Polski, które w dniach 6-8 lipca odbędą się w Zabrzu.

Drugie miejsce i srebrny medal w finale wojewódzkim Kinder+Sport to niewątpliwie ogromy sukces... ale przed młodymi zawodniczkami z Pszczyny jeszcze Ogólnopolski Turniej Finałowy, a jak wiemy, każde spotkanie rozpoczyna się od stanu 0:0. Gratulujemy i życzymy powodzenia.