Gorące tematy

• 15 listopada 2011
  • wyświetleń: 5199

LF: Medaliści bez punktów

W miniony weekend wystartował dziewiąty sezon halowy organizowany przez hale w Suszcu, Pszczynie i Goczałkowicach. Pierwsze bramki, pierwsze kartki, pierwsze pogromy, pierwsze niespodzianki.
W 18 spotkaniach otwierających sezon 2011/2012 padło 167 goli a sędziowie pokazali 22 kartoniki w tym dwa czerwone. Jednym słowem zaczęliśmy grać na całego.

LF: 1 kolejka 13.11.2011
Najwięcej emocji i kibiców zgromadził mecz I ligi - Ośrodek nad Dakawą vs. Profi M tec · fot. Andzejek

I LIGA
Medaliści poprzedniego sezonu obeszli się bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w pierwszej kolejce. Najpierw Belfer Team już bez swojego czołowego strzelca Michała Puchały uległ Jakubom, choć jeszcze do przerwy prowadził 2:1. Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko pszczynianie i zgarnęli komplet punktów.

Potem doszło do jeszcze większej niespodzianki. Obrońcy tytułu nie zdobyli przez 40 minut nawet bramki, a Ełka Team dwa razy znalazła sposób na bramkarza jastrzębian i zainkasowała trzy punkty.

W niedzielę POSiR podejmował ekipę Suszca. Do 36 minuty beniaminek, który zastąpił zespół Pawłowic, prowadził 2:0, ale wtedy przebudził się Palarczyk, który dwoma trafieniami wywalczył dla swojej drużyny punkt.

W starciu innego beniaminka - Ośrodka nad Dokawą z Profi padło wiele bramek i losy wyniku ważyły się do ostatnich minut. Był to bardzo ostry mecz sędziowie pokazali trzy żółte i dwie czerwone kartoniki. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszła ekipa Ośrodka, która wygrała jedną bramką.

Ostatni mecz pierwszej kolejki odbędzie się we wtorek na hali w Pszczynie.

1 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
hala w Goczałkowicach 11.11.2011
15:30 Belfer Team - ATS Jakub 2:5 (2:1)
16:20 All Stars - Ełka Team 0:2 (0:0)
hala w Pszczynie 13.11.2011
18:10 Suszec - POSiR 2:2 (0:2)
19:00 Ośrodek nad Dokawą - Profi M Tec 7:6 (4:0)
hala w Pszczynie 15.11.2011
19:00 El-Bud - Japi-Bud 17:3 (10:1)

II LIGA
Do sporej niespodzianki doszło w pierwszym meczu II ligi. O ile samo zwycięstwo spadkowiczów z pierwszej ligi zaskoczeniem nie jest, to już jego rozmiary na pewno są. Mieszko uległo Undergraso aż 4:10 choć do przerwy utrzymywał się remis 2:2. Potem jednak między 35 a 39 minutą Undergraso trafiało z regularnością szwajcarskiego zegarka i zdobyło w tym przedziale czasowym 6 bramek.

Drugi spadkowicz z pierwszej ligi również udanie rozpoczął zmagania na drugim froncie. Cadi-Car dosyć pewnie pokonał Inny Zespół z Czechowic.

Wyczyn Undergraso udało się przebić zespołowi Gardawic. Jeszcze w ubiegłym sezonie Gardawicom rzutem na taśmę udało się utrzymać w lidze. Teraz odprawili z kwitkiem beniaminka - Trójcę. W szeregach Gardawic "szaleli" Kurasz i Ćmiel - autorzy aż 7 bramek.

Inny beniaminek Northtec Poludniowcy zaprezentował się przyzwoicie na tle drużyny z Kryr. Ostatecznie jednak po wyrównanym meczu o jedną bramkę lepsza okazała się grająca w zaledwie pięcioosobowym składzie drużyna z Kryr.

Honor beniaminków udało się uratować Eurobudowi Miedźna. W starciu z Sew-Metem okazali się lepsi o jedna bramkę, mimo że przegrywali już 2:5, ale po udanym pościgu gola na wagę trzech punktów zdobyli na sekundy przed końcowym gwizdkiem.

hala w Pszczynie 12.11.2011
18:20 Mieszko - Undergrasosexholics 4:10 (2:2)
19:10 Inny Zespół - Cadi-Car 2:5 (1:3)
14:00 Trójca - Gardawice 4:11 (1:5)
14:50 Northtec Południowcy - Kryry 2:3 (2:2)
15:40 Sew-Met - Eurobud 5:6 (3:2)

III LIGA
W zmaganiach trzeciej ligi na początek zmierzyli się spadkowicz z drugiej ligi - Relaks Katon Pub z beniaminkiem trzeciej ligi - Tamirem Pszczyna. Tamir poprzednie rozgrywki zakończył bez porażki i passę swą podtrzymał klasę wyżej. Choć nie zanosiło się na to. Katon przegrywał już 2:0, ale odrobił straty i gdy w 38 minucie wyszedł na prowadzenie wydawało się, że już nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Potem jednak Tamir wywalczył dwa przedłużone karne, które wykorzystał i wygrał cały mecz.

Łatwe zwycięstwo z Enigmą odnieśli gracze Gunnersów. Pierwsze trzy bramki padły w pierwszych trzech minutach meczu. Potem Czechowiczanie zaczęli strzelać dopiero pod koniec meczu, ale wtedy Gunnersi mieli już bezpieczną zaliczkę.

W starciu Orłów z Warszowicami tylko pierwsza połowa była w miarę wyrównana. W drugiej odsłonie Orły odjechały rywalom i pewnie wygrały.

Bramka zdobyta na równo z syreną kończącą pierwszą połowę dodała skrzydeł OKS-owi. Dzięki temu wyrównali stan rywalizacji, a po zmianie stron odskoczyli na 2 bramki i wydawało się, że dowiozą już zwycięstwo do końca. Zawodnicy z Bąkowa mieli jednak inne plany. W ostatniej minucie doprowadzili do remisu.

The Blues Żory mieli już właściwie wygrany mecz gdyż w 25 minucie prowadzili z Piaskową Suszec 4:1, a jednak w tym meczu nie zdobyli nawet punktu. Dali sobie strzelić cztery bramki, dwie ostatnie tracąc w dwóch ostatnich minutach spotkania.

17:10 Tamir Pszczyna - Relax Katon Pub 4:3 (1:0)
18:00 Enigma - Biegier Gunners 3:6 (1:2)
15:50 Orły Mirosława K. - Szweda Auto 8:5 (3:2)
16:40 Promos 24 - OKS Poligon 3:3 (1:1)
17:30 The Blues - FC Piaskowa 4:5 (3:1)

IV LIGA
Do zmagań w czwartej lidze nie przystąpił ostatecznie zespół Związku Górnośląskiego Suszec i ta klasa rozgrywkowa będzie liczyć w tym sezonie tylko 9 drużyn.

Na początek łatwe zwycięstwo odniósł zespół Termexu, który już do przerwy wypracował sobie bezpieczną przewagę nad Brygada Kryzys. Po zmianie stron kontynuował to co prezentował w pierwszej połowie i pewnie zwyciężył.
Do prawdziwego pogromu doszło w kolejnym meczu. Drużyna Piasku United rozgromiła Rudołtowice aż 15:1. Na listę strzelców wpisało się aż 9 zawodników z Piasku! Miejmy nadzieję, że to było frycowe zapłacone przez zespół z Rudołtowic i w następnych spotkaniach będzie lepiej.

Vein, nie bez problemów, pokonał żeńsko-męską ekipę Sentymentu Goczałkowice. W szeregach drużyny z Goczałkowic na listę strzelców wpisał się król strzelców pierwszej ligi - Michał Puchała, ale on sam nie mógł skutecznie rywalizować z Veinem.

Na zakończenie zmagań Willa Kobiór pokonała ekipę Turbodymomenów 6:3. Turbodymomeni próbują sił w LF-ie po wcześniejszej rywalizacji w MLF-ie (w sezonie 2009/2010 byli nawet wicemistrzami ligi młodzieżowej). Mogą być jeszcze groźni dla pozostałych ekip, ale na kobiórzan sił nie wystarczyło.

13:00 Brygada Kryzys - Termex 3:9 (2:5)
13:50 Rudołtowice - Piasek United 1:15(0:5)
14:40 Vein Jankowice - Sentyment 5:3 (1:1)
16:30 Willa Kobiór - FC Turbodymomeny 6:3 (1:2)
pauza ConstructoR

Już w najbliższy weekend 19-20 listopada zapraszamy sympatyków piłki halowej i nie tylko na hale w Pszczynie i Suszcu do kibicowania, ale także wszystkich zainteresowanych zapraszamy do typowania spotkań Ligi Futsalu na stronie www.elkateam.net

Informacje o Lidze Futsalu (tabele, statystyki, terminarze) w ligowym serwisie na stronie www.posir.pszczyna.pl.

Zdjęcia z pierwszych spotkań Ligi Futsalu sezon 2011/2012 >>> ZOBACZ.