pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 29 lipca 2021
  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9625

115 osób zaszczepiło się w sobotę i w niedzielę na pszczyńskim rynku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

115 osób skorzystało w weekend z punktu szczepień przeciw COVID-19 zlokalizowanego na pszczyńskim rynku.

W akcji przygotowanej przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie we współpracy z Centrum Lekarskim Alfa z Bielska-Białej. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z jednodawkowych preparatów firmy Johnson & Johnson. Można było wziąć w niej udział bez wcześniejszej rejestracji. Punkt był otwarty w sobotę i w niedzielę w godzinach od 14.00 do 18.00.

Szczepienia na pszczyńskim rynku odbywały się pod nadzorem kadry medycznej. W pierwszej kolejności z każdą z zainteresowanych szczepieniem osób wywiad przeprowadzał lekarza, a dopiero na tej podstawie szczepionkę podawała pielęgniarka.

Była to druga taka akcja. Pierwsza odbyła się w dniach 17 i 18 lipca. Wówczas w czasie 14 godzin zaszczepionych zostało 248 osób.

- Szczepienia i odpowiedzialność społeczna to najważniejsze narzędzia do walki z pandemią. To właśnie wysoki wskaźnik szczepień pozwoli nam zatrzymać pandemię. Szczepmy się dla naszych rodziców, dziadków, dzieci i wnuków. Szczepmy się, by bezpiecznie uczestniczyć w życiu gminy, by brać udział w wydarzeniach, imprezach, swobodnie odwiedzać restauracje. Jeżeli się zaszczepimy to przejdziemy łagodniej objawy koronawirusa lub choroba nas ominie. Bądźmy odpowiedzialni! - apelował jeszcze przed akcją burmistrz Dariusz Skrobol.

Kolejna plenerowa akcja szczepień przeciw COVID-19 odbędzie się w Pszczynie w połowie sierpnia.

ab, ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj